SİHİRLİ KOVAN TEL: 0532 468 22 49

Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası
Takvim

Anasayfa


     Varroa Tuzaklı Kovan

   
Ürün Kodu : 5
Üretici : sihirlikovan.com
Ürün Özellikleri
Altlığı ayrılabilen, seyyar Varroa tuzaklı çok basit kullanımlı farklı bir arı kovanı.
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

  

Değerli arkadaşım açıklama yazımı yazmadan önce size bir sorum olacak. Arıcılığı babadan kalma yöntemlerle mi? yoksa bilimsel olarak mı? yapmak istiyorsunuz. Sorumu biraz açmak gerekirse arıcılığı babadan kalma yönemlerle yapacaksanız kesinlikle fenni kovan'a bulaşmayınız. Babadan kalma yöntemler için size naçizane önerim sepet kullanın çünkü havadar olduğu için rutubet olmayacak arı kolonisi de rahat edecek. Eğer fenni kovan olayını bilimsel olarak yapmazsanız en fazla bir yıl sonra boş bir sandığınız olur.

Değerli arkadaşım konumuza dönelim, şu an incelediğiniz ürün Hokus Pokus gibi herhangi bir sihirle çalışan kovan değil. Buradaki sihir kelimesi senin becerin. Kovanımızı sırayla ele alacak olursak; altlığı ayrılabilen  iki katlı 18 adet çıta alabilen  etrafı 32 mm galvaniz sac ile taşımada size kolaylık sağlayan, taşıma kulpu olan, alt bölümü gerdirme kilit ile sabitlenen, kovan içerisindeki çıta temas noktalarına galvaniz şerit çekilmiş  bir kovan. Diyeceksiniz ne önemi var, var efendim var. İki kaşık polen toplamak için arıcının emdiği süt burnundan geliyor. Bunları yaşadım vede bir bir tespit ettim. Kısaca şunu belirtmek isterim ki 20 tl kovan üzerine takılan malzemeler.

Arı kovanında başlıca sorun rutubetten kaynaklanır Rutubeti önlemek için bir başka deyişle rutubet oluşan kovanı nispeten iyileştirmek amcıyla altının seyyar olmasından ötürü değiştirerek az da olsa bir iyileştirme yapmış oluruz. Eski kovanlarımızın çoğunluğunun altları sabit, genelde de arı kovanlarımız alttan nemden, küften dolayı çürümüştür. Bu kovanları kırmayınız, atmayınız, yakmayınız. Size nacizane önerim altını sökün kovan duvarının alt kısmını hafifçe keser kullanarak düzeltin. Sonra üretmiş olduğumuz polen tuzaklı altlığı eski kovanınızın altına alıştırınız. Size iddaa ediyorum rutubet oluşmayan bir kovan sahibi oldunuz. Tabi bu yazılarımı okurken hazırlamış olduğunuz kovanları yere bırakmamanızın da önemli olduğunu hatırlatmama kızmayınız.  Mutlaka ve mutlaka içerisinde yaşam olsun veya olmasın kovanlarımızı yerden an az 35 cm yukarı koymamız. Altına pilastik çift sıralı sepze kasası kullanmanız. Bazı arcı arkadaşlarım ağaç alçak yapılı sebze kasası kullanıyor olmadığını kendilerine de söylüyorum. Çünkü yerden nemi emip kovanın alt tarafına ulaştırdığını gördüm. 
85 TL ye satın aldığınız kovan 8 parçadan oluşuyor
1 Kovan altlığı 
2 Kovan giriş deliği kapama çotası
3 Kovan sandığı
4 kovan örtü sacı 2 adettir 22 cm 50 cm ölçulerindedir
5 Strafor 42 cm ye 50 cm
6 Sera naylonu
7 Kovan kapağı

 

 
 
Talep Formu
İsim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Kargo Tercihi
Mesaj
 
 
 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret67419
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.52355.5456
Euro6.25866.2837
Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 7°